Ulubione miejsca na zdjęcia plenerowe w Gdańsku

Ulubione miejsca na zdjęcia plenerowe w Gdańsku

Gdy ostatnio rozmawiałam z Kuzynką, którą co jakiś czas proszę o blogowy feedback (chyba nikt nie zna się na internetowych trendach tak jak Ona!), podsunęła mi ciekawy pomysł na cykl wpisów – poleceń. Raz na jakiś czas postaram się popełnić wpis o inspiracjach, ulubionych miejscach, interesujących stronach i ładnych przedmiotach, które odkryłam.

Dziś zaczynam od mojego fotograficznego “podwórka” czyli o miejscach, które lubimy i odwiedzamy kiedy chcemy wyrwać się poza śródmieście pozostając nadal… w granicach administracyjnych Gdańska. Na spacer, na krótką wycieczkę drzemkową autem czy na zdjęcia.

nie przedłużając… wiosną fotografuję…

1. na Wyspie Sobieszewskiej – a dokładniej na wale ulicy Przegalińskiej. Jadąc autem czy rowerem w stronę Śluzy Przegalina po prawej stronie znajdziecie prawie puste pola i mini-plażyczki do wypoczynku nad Martwą Wisłą. To miejsce mam upatrzone do zdjęć w stylu zimowych Opowieści z Narni, tylko od dwóch lat nie doczekałam się śnieżycy! Za to w czerwcu robiliśmy zdjęcia o zachodzie słońca przy belach siana.

2. Pola rzepaku w okolicach Przejazdowa i Wiślinki. Szerokie, soczystożółte, z wiatrakami lub liniami kablowymi w tle lub nie, z drzewami, krzewami, nitką rzeki w tle lub nie.

3. Pole maków w okolicach Wiślinki. W ubiegłym roku najeździłam się za polem maków do pleneru, okazało się, że było na wyciągnięcie ręki.

4. Krzaki bzów przy centrum Hevelianum i kwitnące drzewo na wzniesieniu przy Górze Gradowej. Większość sesji plenerowych, które przeglądam w internecie jest z plaży, a Śródmieście ma do zaoferowania zieleń z panoramą miasta w tle. (kilka razy skorzystałam!)

5. Dolne Miasto – okolice Bastionów, Śluzy Kamiennej i Opływ Motławy. Łąki, puste alejki i wzniesienia z panoramą z piękną panoramą Gdańska. Uwielbiamy!

*Zdjęcia do wpisu wykonałam w ubiegły weekend. To moje nowe-stare odkrycie, czyli wieś, znajdująca się już spory kawałek za Gdańskiem, gdzie z pewnością Was jeszcze zabiorę. A jeśli chcielibyście zobaczyć więcej ujęć z tego miejsca to odsyłam Was do wielkanocnych wpisów tu i tu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *